Doğrudan saç ekimi anlamına gelen DHI yöntemi kullanılan özel medikal kalemler ile greftlerin toplanması ve cilde herhangi bir şekilde kesi ya da kanal açılmasına gerek kalmaksızın direkt olarak saç ekim bölgesine alınan saç köklerinin yerleştirilmesini sağlayan saç ekim yöntemidir.

 

DHI Saç Ekimi Yönteminin Amacı

Bu saç yöntemindeki amaçlar şu şekildedir:

ü  Hastanın istediği yoğun saç görünümünü sağlamak

ü  Saç ekiminde kaliteyi yükseltmek

ü  Saçı kısaltmaya gerek kalmaksızın kişinin mümkün olduğunca kısa bir sürede günlük hayatına dönmesini sağlamak

 

DHI Saç Ekimi Yönteminin Avantajları

Genel olarak DHI saç ekimi yönteminin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

ü  Mevcut saç kökleriniz zarar görmeden, saç dökülmesi tamamlanmamış her hastada uygulanabilen pratik bir saç ekimi yöntemidir.

ü  Hızlı bir iyileşme süreci atlatmanızı sağlar.

ü  Saç kökleri için önceden kanal açılmasına gerek olmadığı için toplanan saç köklerinin uzun süre bekleyip canlılığını kaybetme riski azaltılarka saç ekimi işleminin gerçekleştirilmesine olanak tanır.

ü  DHI özel medikal kalemler ile kök kaybı en aza indirilir ve daha sık bir şekilde saç ekimi sağlayarak daha doğal bir saç görünümü elde etmeniz sağlanır.

 

DHI Saç Ekimi Aşamaları

DHI saç ekimi yöntemi Özel İmperial Hastanesi’nin uzman ve alanında deneyimli cerrahları tarafından son teknoloji ürünü araç ve teknikler ile aşağıdaki aşamalar takip edilerek gerçekleştirilmektedir:

 

1.      Saç ekimi çizgisi belirlenerek ameliyattan önce köklerin alınacağı bölge tespit edilir.

2.      Bölgeye anestezi uygulanarak hastanın acı eşiğinin düşmesi sağlanır.

3.      DHI yöntemi ile nakledilecek sağlıklı saç kökleri toplanır ve saç ekimine kadar uygun koşullar altında bekletilerek hazırlanır.

4.      Hazırlanan saçfolikülleri daha önceden belirlenen bölgelere saçların çıkma açısına göre dikkatli bir biçimde yerleştirilir.

5.      Ameliyatın ardından prp – mezoterapi uygulanır.

6.      Bu işlemler ile DHI saç ekimi yöntemi tamamlanır ve saç ameliyatının ardından 6 ay ile 1 yıl arası bir süreçte hastanın istediği görünümü elde etmesi sağlanır.

 

 

Bu saç ekimi yönteminde uygulamayı yapan kişilerin bu alanda tecrübeli ve uzman kişilerden oluşması çok önemlidir. Özel İmperial Hastanesi alanında uzman ve deneyimli hekimler tarafından operasyonun gerçekleştirilmesini sağlayarak DHI saç ekimi ile istediğiniz sağlıklı ve gür saçlara kavuşmanızda size yardımcı olur. 

ONLİNE RANDEVU SİSTEMİ

Saç Ekimi Operasyonu yaptırmak için ücretsiz randevu sisteminden bize ulaşabilirsiniz. Hastanemize gelmeden hızlı ve pratik bir şekilde sistemimize kaydolabilir, ayrıca web sitemizin alt köşelerinde bulunan WhatsApp ve sohbet sistemimizden saç ekimi işlemleri hakkında online olarak bilgi edinebilirsiniz.

Saç Ekimi için Aşağıdaki formu doldurunuz.

  Client Logo

  Rize'de kuaförüm. Araştırmalarım neticesinde Karadeniz'in en iyi saç ekim merkezinde işlem yaptırdım. Şuan çok memnunum. Herkese tavsiye ediyorum.

  MURAT SARUHAN KUAFÖR
  Client Logo

  İşim gereği dış görünümüne önem veren birisiyim. Saç dökülmem başladığında zamanla duracağını düşünerek çok önemsemedim. Dökülmelerim kalıcı olduğunda İmperial Hastanesi'ne gelerek Kubilay Çetin Bey'e analiz yaptırdım.

  AHMET ÖZTÜRK GENEL KOORDİNATÖR
  Client Logo

  İmperial Hastanesi'nde Abdulkerim Bey ve Kubilay Bey'e işlem yaptırdım. Sonuçtan çok memnunum. Herşey planlamamız doğrultusunda ilerledi. Herhangi bir sürpriz yaşamadım. Kendilerine ilgileri için çok teşekkür ediyorum.

  ERDAL HASANOĞLU KAMU ÇALIŞANI

  Saç ekimi yaptırmak isteyen pek çok kişinin aklına “Tıraşsız saç ekimi mümkün müdür?” sorusu gelir. İmperial Saç Ekim Merkezi’nin bilimsel veriler ışığında geliştirdiği yöntemler sayesinde artık saçınızı kestirmeden de saç ekimi işlemi yaptırabilirsiniz.

  Tabi ki Tıraşsız Saç Ekimi işlemi yaptırmanız için belli kriterleri karşılıyor olmanız gerekli. Saçınızın belli bir uzunlukta olması, ekilecek alanın büyüklüğü ve donör alanın durumu oldukça önemlidir. Tıraşsız saç ekimi için uygun olup olmadığınızı öğrenmek için bizimle online olarak iletişime geçebilirsiniz.

  Saç ekimi yaptırmaya karar veren pek çok kişinin en önemli sorusu “En iyi saç ekimi merkezi hangisi” oluyor. Saç ekim merkezi seçiminizde size yardımcı olacak en önemli ipuçları ise şöyle; Saç ekim merkezi tavsiyeleri ve ilgili yazıları okuyabilirsiniz. Saç ekim merkezinde daha önce işlem yaptıran kişilerin öncesi ve sonrası fotoğraflarını talep edebilirsiniz. İşlem yaptıracağınız merkeze giderek ön görüşme yapabilir, doktorların ve yardımcı sağlık personellerinin size olan davranışlarını gözlemleyebilirsiniz.

  İmperial Saç Ekim Merkezi olarak bölgenin en tecrübeli merkezleri arasındayız. Tüm işlemlerimiz uzman doktorlarımızın kontrolünde hastane ortamında, son teknoloji cihazlarla steril şartlarda yapılmaktadır. Sosyal medya adresimizden bizi takip edebilir, hastanemize gelerek ücretsiz saç analizi ve muayene yaptırabilirsiniz.

  Donör bölgesinde yeterli greft sayısı olmayan kişiler için en son teknoloji saç ekimi yöntemleri sayesinde saç ekimi yapılabilir. Eğer kişinin ense bölümünde yeterli greft yoksa sakaldan saç ekimi, gögüs kıllarından saç ekimi ya da özellikle göğüs kıllarından saç ekimi yaptırabilir. Fakat burada en önemli kriter vücut kıllarının ekim kriterlerine uygun olup olmamasıdır.

  Seyrek, zayıf ve kıvırcık kıllara sahip kişiler için maalesef ki saç ekim işlemi uygun olmayabilir. Dilerseniz bize ulaşarak saç ekimi için uygun olup olmadığınızı ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

  Erkek tipi saç dökülmesine sahip kadınlar için günümüzde en etkili çözüm saç ekimidir. Bayanlarda saç ekimi yaygın olmakla birlikte, saçlarının tıraş edilmesi istemeyen kadınlar için çözüm tıraşsız bayan saç ekimidir. Özellikle İmperial Hastanesi Saç Ekimi uzmanlarınca geliştirilen son teknoloji saç ekimi tekniği olan Tıraşsız Strong Greft sayesinde tıraş olmaya gerek kalmadan saç ekme işlemi gerçekleştirilir. Strong Greft sunduğu yenilikçi teknoloji sayesinde hem ekilen saçların hem de var olan saçların güçlenmesini sağlar.

  Organik saç ekimi olarak da adlandırılan, doğal saç ekimi; saçların doğal, sık ve yoğun bir görünüm olmasını amaçlar. Bir ekimin doğal durması için; ön saç çizgisinin doğru belirlenmesi, saç ekimi yapılacak alanın en titiz şekilde planlanması, saç çıkış yönü dikkate alınarak belli aralıklarla ekim yapılması gerekir. Ekim deneyimli kişiler tarafından doğru teknik kullanılarak yapılmalıdır. Daha detaylı bilgi almak için hastanemize gelerek ücretsiz muayene ve saç analizi yaptırabilirsiniz.

  Çalışma Şeklimiz

  Sizlere kaliteli ve özenli bir saç ekimi hizmeti sunabilmek için çalışma prensiplerimiz, hastanemiz hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıt veriyoruz.