Saç ekimi işlemi öncesi dikkat edeceğiniz hususlar ile saç ekimi işlemi sırasında ve sonrasında karşılaşabileceğiniz komplikasyon ve olumsuz sonuçların önüne geçebilirsiniz. Özel İmperial Hastanesi’nin son teknoloji cihazlar ve uzman cerrahlar ile sizlere sunduğu saç ekimi işlemi öncesi dikkat etmeniz gerekenler bu bakımdan çok önemlidir. 

Saç Ekimi Operasyonu Öncesi Bilgilendirilme

Saç ekimi operasyonu öncesi Özel İmperial Hastanesi uzman cerrahları sizlere saç ekimi işleminin öncesinde işlem nedeniyle gerçekleşebilecek endikasyon, komplikasyon ve operasyonla ilgili tüm olasılıkları aktarmaktadır. Cerrahınızla yaptığınız görüşmede de hekimlerimiz sizlere operasyon öncesinde dikkat etmeniz gereken hususları en ince ayrıntısına kadar anlatmadır. Böylelikle operasyona tamamen hazır ve bilgili bir şekilde girmeniz sağlanmakta ve operasyonla ilgili stres ve endişeleriniz minimum düzeye indirilmektedir.

Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel olarak saç ekimi öncesi dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir:

ü  Doktorunuzu Bilgilendirme: Operasyon öncesinde doktorunuzu sağlık geçmişiniz hakkında detaylı bilgilendirmeniz çok önemlidir. Kronik hastalıklarınız ve rahatsızlıklarınız nedeniyle uygulanan tedavi, kullandığınız ilaçlar hakkında hekiminizi bilgilendirin.

ü  Vücudunuzu Dinlendirin: Vücudunuzu yoran ağırlık, kardiyo gibi egzersizleri operasyon tarihinden en azından bir hafta önce bırakmaya özen gösterin.

ü  Kan Sulandırıcı İlaç Kullanmayı Bırakın: Operasyondan bir hafta önce aspirin benzeri her türlü kan sulandırıcı ve kanın pıhtılaşmasını önleyici özellikte ilacı kullanmayı bırakın.

ü  Kanamayı Arttıracak Takviyeleri Bırakın: E ve B vitamini içeren vitamin tabletleri ya da içesinde bu vitaminlerin yer aldığı bitkisel çaylar operasyon sırasında kanama riskini arttıracaktır. Bu durumun önüne geçmek için kanamayı arttıracak ürünleri tüketmeyi bırakın.

ü  Alkol ve Sigara Kullanımına Ara Verin: Alkol kanı sulandırıcı etkiye sahip olduğu için operasyondan mümkünse 1 hafta değilse en az 3 gün önce mutlaka bırakılmalıdır. Sigara ise vücut ve iyileşme sürecindeki olumsuz etkileri sebebiyle operasyondan önce mümkünse 1 hafta değilse en azından 3 gün önce bırakılmalıdır.

Saç Ekimi Operasyonu Günü Neler Yapılmalı?

ü  Operasyon günü saçlarınızı yıkamaya ve saç şekillendirici herhangi bir ürün ya da kimyasal kullanmaya özen gösterin.

ü  Operasyon öncesinde ne süreyle yemek yememeniz gerektiği hekiminiz tarafından size bildirilecektir. Bu süreye sadık olun.

ü  Operasyon günü operasyonunun ardından giymek için rahat ve kolay giyilebilir kıyafetleri tercih edin.

Bu tavsiyeler ışığında saç ekimi operasyonu öncesi dikkat etmeniz gereken konularda özenli davranabilir ve hayal ettiğiniz saçlara hiçbir komplikasyon ve olumsuz gelişme olmadan kavuşma imkanını yakalayabilirsiniz.