Saç ekimi sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Saç ekimi operasyonunun ardından başarılı ve kısa bir iyileşme süreci geçirmek için saç ekimi işlemi sonrası dikkat edeceğiniz hususlara özen göstererek hayalinizdeki saçlara mümkün olan en hızlı şekilde kavuşma şansını yakalayabilirsiniz.

Özel İmperial Hastanesi Sizleri Her Aşamada Bilgilendirmektedir

Saç ekimi işlemi öncesi ya da sonrasında Özel İmperial Hastanesi sizleri en ince ayrıntısına kadar süreç hakkında bilgilendirmektedir. Böylelikle tüm süreç hakkında bilgi sahibi olmanız ve saç ekimi sürecinin ardından operasyonun başarıya ulaşması için elinizden geleni yapmanız sağlanmaktadır.

Saç Ekiminden Sonra Yapılması Gerekenler

Genel olarak saç ekimi sonrası yapılması gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

ü  Ağır İşlerden Uzak Durun: Sizi terletecek, çok sık duş almanıza neden olacak ve yoracak egzersiz ve hareketlerden uzak durmanız gerekmektedir. Çünkü sizi terletecek aktiviteler yeni saç köklerinizin zarar görerek sağlıklı bir uzama süreci geçirememesine neden olabilir.

ü  Cinsel İlişkiye Girmeyin: Operasyonun ardından en az birkaç gün, bir hafta kadar bir süre cinsel ilişkiden uzak durmanız gerekmektedir.

ü  Stresten Uzak Durun: Gerileceğiniz ve kendinizi kötü hissedeceğiniz ortamlardan uzak durmaya özen gösterin. Bilindiği üzere saç kaybına en çok yol açan sebeplerden birisi stres olup; yeni saç kökleriniz de stresten etkilenerek uzamayabilir.

ü  Alkol Kullanmayın: Saç ekimi sonrasında ilaç kullanmanız gerekebileceğinden alkol kullanımından uzak durmanız çok önemlidir.

ü  Saç Ekimi Yapılan Alanın Üzerine Yatmayın: Saç köklerinin sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için saç ekimi yapılan bölgenin üzerine yatmamaya ve bu bölgeyi hiçbir şeyle temas ettirmemeye özen gösterin.

ü  Saçlarınızı Belirtilen Süre İçerisinde Yıkamayın: Özellikle saç ekiminin yapıldığı gün saçlarınızı yıkamamanız çok önemlidir. Özel İmperial Hastanesi operasyonun ardından saçlarınızın ilk yıkamasını ve bölgeye pansuman yapılmasını hastanede steril bir ortamda ve profesyonel cerrahlar tarafından yapılmasını sağlamaktadır. Saçlarınızın ilk yıkamasından sonra hekiminizin söylediği aralıklarla saçlarınızı yıkayın.

ü  Saç Ekimi Yapılan Bölgeyi Koruyun: Güneşten ve aşırı soğuk – sıcak havadan uzak durun.

ü  Ağrı ve Ödem Oluşursa Hekiminize Danışın: Genel olarak saç ekimi operasyonu sonrası ağrı ve ödem oluşması son derecede doğal olup hekiminiz sizlere şikayetlerinizi azaltacak öneri ve ilaç tavsiyelerinde bulunacaktır