Saç ekiminde en sık kullanılan ve akla ilk gelen yöntemlerden birisi olan fue saç ekimi “foliküler ünite ekstraksiyonu”nun kısaltması olarak kullanılmaktadır. Aslında fue saç ekimi yönteminin bu kadar çok uygulanmasında ve bilinmesinde uygulama sırasında saç derisine kesi yapılmaması sayesinde hastanın daha hızlı bir iyileşme süreci geçirmesinin ve daha sonra saç derisinde yara izi kalmamasını sağlamasının rolü büyüktür.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Fue saç ekiminin yapılması sırasında Özel İmperial Hastanesi aşağıdaki aşamaları takip etmekte; böylelikle operasyonun minimum sürede maksimum verim sağlayacak şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır:

 1. Operasyon öncesi hasta saç ekimi konusunda detaylı olarak bilgilendirilir ve operasyona hazırlanır.
 2. Hastaya fue yöntemi öncesi lokal anestezi uygulanır.
 3. Saçların nakledileceği donör alanlar belirlenir.
 4. Belirlenen donör bölgelerden saç ekimi için güçlü ve ideal olan saç kökleri açılan kesiler aracılığıyla toplanır.
 5. Alınan saç kökleri zarar görmeden birbirinden ayrılır ve saç ekim işlemine geçilir.
 6. Ekim sırasında kelleşme ya da saç derisinde açıklık olan bölgelere kanallar açılır.
 7. Saçın yapısına, büyüklüğüne ve uzunluğuna göre açılan kanallara saç kökleri uygun açıyla ekilir.
 8. Bu işlemlerin ardından FUE saç ekimi operasyonu tamamlanır.

FUE Operasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fue operasyonu sırasında toplanan saç köklerine zarar verilmeden ayıklama işleminin gerçekleştirilmesi işlem sonrasında saç köklerinin saç derisine tutunabilmesi açısından çok önemlidir. Aksi takdirde operasyon başarısız olabilir. Aynı zamanda toplanan saç kökleri için açılan kanalların açısının ve saç köklerinin bölgeye yerleştirilme açısının da başın her bölgesi için ayrı ayrı açılması gerekir. Ancak bu şekilde fue saç ekim yöntemi ile doğal görünümlü, sağlıklı ve gür saçlara kavuşmanız mümkün olacaktır. Aksi takdirde yeni çıkan saçlar diğer saçlarınızdan ayrık bir görünüme sahip olabilir.

Kaliteli ve Başarılı FUE Saç Ekimi

Her hastanın saç dökülme hikayesi ve istediği yönteme göre operasyon yapan Özel İmperial Hastanesi 2017’den bu yana binlerce hastaya operasyon gerçekleştirmiş; tüm Karadeniz’in tercihi olan bir hastanedir. Uzman, alanında deneyimli dermatolog ve plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen fue saç ekimi yöntemi ile saç dökülmesi sorununuzdan kurtularak eskisi gibi doğal ve sağlıklı saç görünümünüze kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

ONLİNE RANDEVU SİSTEMİ

Saç Ekimi Operasyonu yaptırmak için ücretsiz randevu sisteminden bize ulaşabilirsiniz. Hastanemize gelmeden hızlı ve pratik bir şekilde sistemimize kaydolabilir, ayrıca web sitemizin alt köşelerinde bulunan WhatsApp ve sohbet sistemimizden saç ekimi işlemleri hakkında online olarak bilgi edinebilirsiniz.

Saç Ekimi için Aşağıdaki formu doldurunuz.

  Client Logo

  Saç ekimi operasyonu için bir çok merkezi gezip fikir aldıktan sonra İmperial Hastanesini tercih ettim. Şuanki durumdan çok memnunum. Saç ekimi işleminden sonra zayıf saçlarım da güçlü bir şekilde çıkmaya başladı. Doktor Abdülkerim Bey'e ve ekibine çok teşekkür ederim.

  MUHAMMET YILDIRIM YÖNETİCİ - TRABZON

  Saç ekimi yaptırmak isteyen pek çok kişinin aklına “Tıraşsız saç ekimi mümkün müdür?” sorusu gelir. İmperial Saç Ekim Merkezi’nin bilimsel veriler ışığında geliştirdiği yöntemler sayesinde artık saçınızı kestirmeden de saç ekimi işlemi yaptırabilirsiniz.

  Tabi ki Tıraşsız Saç Ekimi işlemi yaptırmanız için belli kriterleri karşılıyor olmanız gerekli. Saçınızın belli bir uzunlukta olması, ekilecek alanın büyüklüğü ve donör alanın durumu oldukça önemlidir. Tıraşsız saç ekimi için uygun olup olmadığınızı öğrenmek için bizimle online olarak iletişime geçebilirsiniz.

  Saç ekimi yaptırmaya karar veren pek çok kişinin en önemli sorusu “En iyi saç ekimi merkezi hangisi” oluyor. Saç ekim merkezi seçiminizde size yardımcı olacak en önemli ipuçları ise şöyle; Saç ekim merkezi tavsiyeleri ve ilgili yazıları okuyabilirsiniz. Saç ekim merkezinde daha önce işlem yaptıran kişilerin öncesi ve sonrası fotoğraflarını talep edebilirsiniz. İşlem yaptıracağınız merkeze giderek ön görüşme yapabilir, doktorların ve yardımcı sağlık personellerinin size olan davranışlarını gözlemleyebilirsiniz.

  İmperial Saç Ekim Merkezi olarak bölgenin en tecrübeli merkezleri arasındayız. Tüm işlemlerimiz uzman doktorlarımızın kontrolünde hastane ortamında, son teknoloji cihazlarla steril şartlarda yapılmaktadır. Sosyal medya adresimizden bizi takip edebilir, hastanemize gelerek ücretsiz saç analizi ve muayene yaptırabilirsiniz.

  Donör bölgesinde yeterli greft sayısı olmayan kişiler için en son teknoloji saç ekimi yöntemleri sayesinde saç ekimi yapılabilir. Eğer kişinin ense bölümünde yeterli greft yoksa sakaldan saç ekimi, gögüs kıllarından saç ekimi ya da özellikle göğüs kıllarından saç ekimi yaptırabilir. Fakat burada en önemli kriter vücut kıllarının ekim kriterlerine uygun olup olmamasıdır.

  Seyrek, zayıf ve kıvırcık kıllara sahip kişiler için maalesef ki saç ekim işlemi uygun olmayabilir. Dilerseniz bize ulaşarak saç ekimi için uygun olup olmadığınızı ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

  Erkek tipi saç dökülmesine sahip kadınlar için günümüzde en etkili çözüm saç ekimidir. Bayanlarda saç ekimi yaygın olmakla birlikte, saçlarının tıraş edilmesi istemeyen kadınlar için çözüm tıraşsız bayan saç ekimidir. Özellikle İmperial Hastanesi Saç Ekimi uzmanlarınca geliştirilen son teknoloji saç ekimi tekniği olan Tıraşsız Strong Greft sayesinde tıraş olmaya gerek kalmadan saç ekme işlemi gerçekleştirilir. Strong Greft sunduğu yenilikçi teknoloji sayesinde hem ekilen saçların hem de var olan saçların güçlenmesini sağlar.

  Organik saç ekimi olarak da adlandırılan, doğal saç ekimi; saçların doğal, sık ve yoğun bir görünüm olmasını amaçlar. Bir ekimin doğal durması için; ön saç çizgisinin doğru belirlenmesi, saç ekimi yapılacak alanın en titiz şekilde planlanması, saç çıkış yönü dikkate alınarak belli aralıklarla ekim yapılması gerekir. Ekim deneyimli kişiler tarafından doğru teknik kullanılarak yapılmalıdır. Daha detaylı bilgi almak için hastanemize gelerek ücretsiz muayene ve saç analizi yaptırabilirsiniz.

  Çalışma Şeklimiz

  Sizlere kaliteli ve özenli bir saç ekimi hizmeti sunabilmek için çalışma prensiplerimiz, hastanemiz hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıt veriyoruz.

  Yazıyı değerlendir!
  [Toplam: 0 Ortalama: 0]