Saç ekimi operasyonundan istediğiniz başarılı sonuçları elde etmeniz için Özel İmperial Hastanesi saç ekimi operasyonun ardından işlem sonrası saç yıkama hizmeti sunmaktadır. Bu konuda Özel İmperial Hastanesi saç köklerinin bölgeye başarılı bir şekilde tutunması için en ideal saç yıkama ürünleri ile saç köklerinize zarar vermeden saçlarınızın yıkanmasını sağlayacak yıkama yöntemleri kullanmaktadır.

Saç Ekimi Sonrası Yıkama

Saç ekimi işleminin istenilen sonucu verebilmesi, hastanın yeni saçlarına başarılı bir şekilde ulaşabilmesi için saç işlemi sonrası yıkama en az saç ekimi kadar önemli bir işlemdir. Saç ekimi sonrası ilk yıkama işleminin hastanede gerçekleştirilmesini, böylelikle hastalarının saç köklerinin zarar görmeden yıkanmasını sağlayan Özel İmperial Hastanesi böylelikle operasyondan maksimum verimin elde edilmesini sağlamaktadır.

Saç Ekimi Sonrası Yıkamanın Önemi

Saç ekimi işlemi sonrasında yapılan saç ekimi sonrası saç yıkama işleminin önemini maddeler halinde sıralamak gerekirse;

ü  Yeni ekilen saç kökleri bölgeye tam olarak adapte olmadığı için yıkama sırasında yapılacak yanlış bir hareket saç köklerinin zarar görmesinde yol açabilecektir. Yıkama işlemi ile saç köklerinin yerine adapte olması, güçlenmesi ve beslenmeye başlanması sağlanır.

ü  Saç ekimi sonrasında bölgede oluşan kabuklanmalar bu yıkama işlemleri ile temizlenmeye başlanır.

ü  Saç ekimi sonrası yıkama işlemi ile saç köklerinin nefes alması sağlanır.

Saç Ekimi Sonrası Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Özel İmperial Hastanesi saç ekimi işlemi sonrası saç yıkama işlemini şu şekilde gerçekleştirmektedir:

1.      Saç ekiminin ardından doktorun belirlediği günde hasta hastaneye gelir.

2.      Saç ekiminin yapıldığı bölgedeki kabuklanmaları azaltacak, yeni ekilen saçların bölgeye güçlü bir şekilde tutunmasını ve adapte olmasını sağlayacak şampuanlar tercih edilir. Bu şampuanlar aynı zamanda kuruyan saç derisini nemlendiren ve iyileşme sürecini hızlandıran etkiye sahip olan ürünlerdir.

3.      Şampuan ile saç ekim bölgesine zarar vermeden en ideal saç yıkama yöntemleriyle bölgenin yıkanması sağlanır.

Saç Ekimi Sonrası Saç Ne Zaman Yıkanır?

Saç ekimi yöntemine ve hastanın durumuna göre uzman hekiminiz sizlere yıkama süresi için net bir bilgi verecektir. Ancak genel olarak saç ekimi sonrası yıkama işleminin operasyonun ardından 3. ya da 4. gün yapılacağını söylemek mümkündür. Bu ilk yıkama işleminde yeni kanallara ekilen saç köklerinin nefes alması ve canlılığını koruması sağlanır.