Günümüzde pek çok kişi saç dökülmesi nedeniyle saç derisinde yaşanan açıklık, seyrek saç görüntüsü ve kellik problemlerinden şikayetçidir. Saç dökülmesi, kellik gibi sorunlardan kurtularak gür, sağlıklı saçlar kavuşmanızı sağlayan en garantili tedavi yöntemi saç ekimi olup hastanemizde saç ekimi tedavisi son teknoloji saç ekim yöntem ve cihazları, deneyimli ve alanlarında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Saç Ekimi Operasyonu Nedir?

Genellikle saç ekimi yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte birkaç saat ile 12 saate kadar uzayan sürelerle gerçekleştirilen saç ekimi operasyonlarında hastanın donör alanlarından alınan saç kökleri kelleşmiş ve açıklık olan alanlara nakledilmesi işlemine saç ekimi operasyonu denilmektedir.

Saç Ekimi Neden Yapılır?

Saç dökülmesi ve kellik sadece dış görünüşü etkileyen fiziksel bir problem olarak görülse de bu sorunu yaşayan kişiler kendilerini dış görünüşleri konusunda özgüvensiz hissetmekte ve dış görünüşlerinden rahatsız olmaktadır. Bu nedenle de kişiler fiziksel bir problemin yanı sıra psikolojik, sosyal iletişim problemleri gibi sorunlar da yaşayabilmektedir. Saç ekimi operasyonları ile tekrar eski saç görünümünüze kavuşmanız sağlanarak saç dökülmesi ve buna bağlı olarak gerçekleşen sorunlardan kurtulursunuz. Sizlere sunduğumuz saç ekimi operasyonu ile tekrar aynalarla barışmanızı ve kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlıyoruz.

Saç Ekimi Operasyonu Aşamaları

Temelde saç ekimi operasyonu özel İmperial Hastanesi’nde aşağıdaki aşamaların kusursuz vir şekilde sırayla takip edilmesiyle gerçekleştirilmektedir:

1.      Saç ekimi operasyonu öncesi hazırlık

2.      Operasyon öncesi anestezi

3.      Greftlerin toplanması

4.      Toplanan greftlerin ekim için hazırlanması

5.      Greftlerin nakledileceği alanlara kanallar açılması

6.      Saç köklerinin bölgeye yerleştirilmesi

Başarılı Bir Saç Ekimi Operasyonu İçin: Özel İmperial Hastanesi

Günümüzde saç ekimi hizmeti sunan pek çok merkez olmasına rağmen kaliteli ve başarılı bir saç ekim merkezi arıyorsanız Özel İmperial Hastanesi’nin saç ekimi operasyonu için randevu alabilirsiniz. Özel İmperial Hastanesi hayalini kurduğunuz sağlıklı ve gür saçlara kavuşmanız için çalışan Karadeniz Bölgesi’nde saç ekim yöntemlerindeki en son yenilikler ve gelişmeler doğrultusunda hizmet veren güvenilir bir saç ekim merkezidir. Hastane bünyesinde çalışan her biri başarılı, alanında uzman cerrahlar tarafından operasyonunuz sizin için en uygun olan yöntemle, son teknoloji ürünü saç ekim yöntemleri ve araçları ile gerçekleştirilmektedir.