info@imperialsacekimi.com

E-Mail İletişim

 KİMLER SAÇ EKTİRMELİ?

KİMLER SAÇ EKTİRMELİ?

Saç ektirmek istiyor ancak saç ekimi için uygun bir aday olup olmadığınızı mı merak ediyorsunuz? Gelin birlikte kimler saç ektirmeli sorusunu cevaplayalım.

Saç Ekimi Yaptırabilecek Kişiler

Saç ekimi öncelikle sadece fiziksel olarak istenmeyen bir görünüm elde edilmesine neden olmamakta; aynı zamanda psikolojik açıdan da insanları olumsuz etkilemektedir. Peki saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerden hangileri saç ekimi yaptırabilmektedir:

  1. Kalıcı/Geri Dönüşü Olmayan Saç Kaybı Yaşıyorsanız

Kalıcı bir şekilde saç kaybı yaşayan kişiler kimler saç ektirebilir sorusunun ilk cevabıdır. Saç ekiminden başka bir yolla saç kazanamayacak bu kişiler eski görünümlerine ya da en azından eski görünümlerine yakın bir görünüme ancak saç ekimi ile kavuşabilirler. Eğer kalıcı saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız saç ekimi yaptırabilirsiniz.

  1. Gür, Sağlıklı ve Güzel Saçlara Kavuşmak İstiyorsanız

Saç dökülmesi nedeniyle seyrek, cansız ve estetik görünümlü olmayan saçlara sahip olabilirsiniz. Saç ekimi ile saçlarınızın gür, sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

  1. Saç Dökülmesi Nedeniyle Psikolojiniz Etkileniyorsa

Saç dökülmesi sorunu nedeniyle aynalarla küstüyseniz, dış görünümünüzden ciddi anlamda rahatsız hissediyorsanız, özgüveniniz düştüyse bu durumda saç ekimi operasyonu ile tekrar aynalarla barışabilirsiniz.

  1. Tamamen Saç Kaybı Yaşamadıysanız

Eğer saçlarınızın tamamını kaybettiyseniz bu durumda saç ekimi operasyonuna başvuramayabilirsiniz. Genel olarak saç ekimi için saç köklerinin toplanacağı donör alanda yeterli kadar saçın olması gerektiği için tamamen saç kaybı yaşayan kişiler saç ekimi yaptıranlar arasında yer alamamaktadır.

  1. Kronik Hastalıklardan Şikayetçi Değilseniz

Bazı hastalıklar saç ekimi operasyonu için tehlikeli olabilmektedir. Örneğin kalp rahatsızlığı, tansiyon hastalığı, hemofili, Hepatit C ve şeker hastalığı gibi hastalıklara sahipseniz doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Doktorunuz hastalık geçmişiniz ve kullandığınız ilaçlar doğrultusunda operasyon için uygun bir aday olup olmadığınıza karar verecektir.

Saç ekimi operasyonları kadın ya da erkek fark etmeksizin her cinsiyetten kişiye yapıldığı için kimler saç ekimi yaptırabilir diye merak ediyorsanız saç ekimi yaptırmaya engel bir durumunuz yoksa saç ekimi yaptırabilirsiniz. Saç ekimi uzmanları yaptıkları testler ve incelemeler sonucunda saç ekimi için uygun bir aday olup olmadığınıza karar verecektir.