info@imperialsacekimi.com

E-Mail İletişim

 Saç Ekimi İşlemi Sonrası İyileşme İpuçları

Saç Ekimi İşlemi Sonrası İyileşme İpuçları

Saç ekiminden sonra iyileşme sürecinizi hızlandıracak ipuçları mı arıyorsunuz? Gelin saç ekimi sonrası iyileşme sürecinde size yardımcı olacak önerilerimizi inceleyelim.

  1. Alkol ve Sigaradan Uzak Durun

Alkol ve sigara iyileşme sürecine ket vuran, saç köklerinin bölgeye sağlıklı bir şekilde tutunamamasına neden olan etmenler. Bu nedenle alkol ve sigaradan iyileşme sürecinde uzak durmanız yeni ekilen saç köklerinin bölgeye sağlıklı bir şekilde tutunması sağlayacak ve iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır.

  1. Saç Derinizi Kuru ve Temiz Tutun

Saç derinizin terlemesine yol açacak ağır spor, sauna ve hamam gibi mekanlardan uzak durmanız; aynı zamanda saç şekillendiriciler ve kimyasallar kullanmamanız saç ekimi sonrası yapılması gerekenler arasında yer almaktadır. Saç ekiminin ardından saç derisi çok hassas olduğu için bu dönemde kabuklanmaların enfeksiyon kapmaması için saç derinizi kuru ve temiz tutmanız çok önemlidir.

  1. Doktorunuzun Önerilerini Uygulayın

İyileşme sürecinizin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için doktorunuzun önerilerine uyun. Doktorunuzun önerdiği kremler, antibiyotik ve vb. ilaçları kullanmaya özen gösterin. Saç ekimi ardından yaşadığınız olumsuz durumlar ve sonuçlarla karşılaşırsanız her zaman ilk önce hekiminize ulaşın.

  1. Bol Bol Dinlenin

Bir operasyon geçirdiğiniz için vücudunuzun operasyonun stresini atması ve saç ekim bölgesinin iyileşmesi için bol bol dinlenin. Bu süreçte düzenli uyumanız bölgenin çabuk iyileşmesini sağlayacaktır.

  1. Beslenmenize Özen Gösterin

Hızlı ve sağlıklı bir saç ekimi iyileşme süreci için sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Saç köklerinizi besleyecek gıdalar tüketmeniz ve günde en az 2 litre su içmeniz saç köklerinin beslenmesini sağlayacak ve operasyondan maksimum faydayı almanızı sağlayacaktır. Yine su tüketiminizi arttırmak saç ekimi sonrasında meydana gelen ödem ve şişliğin atılmasında size yardımcı olacaktır.

  1. Başınızı Koruyun

Saç ekiminin gerçekleştiği bölgenin üzerine yatmamaya, bölgeye herhangi bir şekilde bir baskı ya da darbe gelmemesine özen gösterin. Aksi takdirde saç kökleriniz zarar göreceğinden saç ekiminden istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

  1. Giymesi Kolay Giysileri Tercih Edin

Giymesi ve çıkarması kolay giysiler tercih etmeniz üstünüzü değiştirirken saç köklerinin zarar görmesinin önüne geçecektir.

Bu önerilerimizi uygulayarak saç ekimi iyileşme sürecini sağlıklı bir şekilde, hızlı ve sorunsuz bir şekilde atlatabilirsiniz. İyileşme sürecinde doğru seçimler yaparak iyileşme sürecinizi en başarılı şekilde atlatarak sağlıklı, gür ve güzel görünümlü saçlara kavuşabilirsiniz.